انواع خدمات امارات

امارات

امارات

راهنمای دریافت ویزای دبی (امارات)
طی سالیان اخیر، کشور امارات‌ متحده‌عربی و به‌ خصوص شهر دبی مقصد بسیاری از ایرانی‌ها برای سیاحت و تجارت بوده است. درنتیجه، ویزای دبی نیز یکی از محبوب‌ترین ویزاهای اخذ شده توسط هموطنان عزیز ما می‌باشد.
پیشرفت چشمگیر اقتصادی امارات در چند دهه اخیر باعث شده است که این کشور به عنوان نگین خاورمیانه به حساب بیاید. تعدادی از کسب‌وکارهای ایرانی با افتتاح نمایندگی در امارات فعالیت اقتصادی خود را گسترش می‌دهند. همچنین به دلیل حجم بالای واردات و صادرات بین ایران و امارات، بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی در ایران به طور دایم با اخذ ویزای دبی کارمندان خود را برای مأموریت به این کشور اعزام می‌نمایند.
از لحاظ گردشگری نیز امارات به طور قطع یکی از مقاصد اصلی گردشگران از سرتاسر دنیا به حساب می‌آید. در سال ۲۰۱۹ شهر دبی پذیرای حدود ۱۷ میلیون گردشگر خارجی بوده که نسبت به دو سال پیش از آن رشد بالایی را نشان می‌دهد. این آمار نشان می‌دهد که دبی پس از بانکوک، لندن و پاریس چهارمین شهر پربازدید دنیا در سال ۲۰۱۹ بوده است.
به دلیل مسافت کوتاه و امکانات قابل ملاحظه در امارات، به خصوص در شهر دبی، کمتر گردشگری را در کشورمان می‌توان پیدا کرد که به این کشور سفر نکرده باشد.
هموطنان ما برای ورود به کشور امارات نیازمند ویزای دبی می‌باشند که اگر به صورت اقامت بلندمدت نباشد، می‌بایست ویزای توریستی دبی را اخذ نمایند. فرآیند دریافت ویزای دبی آسان و کوتاه است. این امر در ایران تنها توسط آژانس‌های گردشگری و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات سفر امکان‌پذیر می‌باشد.
برای اخذ ویزا شما هیچ نیازی به مراجعه به سفارت امارات ندارید.کفیل ها و کارگزارن ویزای دبی به صورت آنلاین درخواست ویزا را از جانب شما انجام می دهند.
ویزای دبی بصورت آنلاین و پرینتی است و نیازی به چسباندن استیکر ویزا در پاسپورت شما نمی باشد.

انواع ویزای دبی:
شهروندان برخی از کشورها مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن و برخی دیگر می‌توانند بدون اخذ ویزای دبی به مدت ۳۰ روز در این شهر اقامت داشته باشند. همچنین دارندگان پاسپورت اغلب کشورهای حوزه شینگن و کشورهایی مثل بلغارستان، رومانی، کره‌جنوبی و چندین کشور دیگر پس از ورود به دبی و ثبت مهر ورودی روی پاسپورت‌شان می‌توانند مدت ۹۰ روز اقامت را طی ۶ ماه و به صورت مالتیپل در این کشور سپری کنند.
اما شهروندان باقی کشورها از جمله ایران برای ورود به کشور امارات نیازمند گرفتن ویزای دبی خواهند بود. ویزای دبی به دو صورت کوتاه‌مدت (توریستی) و بلندمدت (کاری و تحصیلی) صادر می‌گردد.
ویزای توریستی دبی از ۴۸ ساعت تا ۹۰ روز و به صورت ویزای سینگل دبی (یک‌بار ورود) و ویزای مولتی دبی (چندبار ورود) به متقاضیان داده خواهد شد. اما ویزاهای بلندمدت مانند ویزای تحصیلی و کاری تا اعتبار ۵ سال نیز بسته به شرایط متقاضی برای او صادر می‌گردد.

ویزای توریستی دبی:
جهت درخواست برای ویزای توریستی دبی از ایران، می‌بایست از یک آژانس گردشگری یا شرکت خدمات گردشگری اقدام شود.
هر کدام از این مراکز گردشگری با یک کارگزار در دبی قراردادی تنظیم می‌کنند تا مسافر خود را تضمین نمایند. بنابراین، هیچ فردی از درون خاک ایران به‌تنهایی و بدون کارگزار نمی‌تواند به طور مستقیم از اداره مهاجرت امارات ویزای توریستی دبی را اخذ نماید.

انواع ویزای توریستی امارات:
در حال حاضر انواع ویزای توریستی امارات به شرح ذیل صادر می‌گردند:
ویزای ۴۸ ساعته: این نوع ویزا معمولاً تنها از سوی ایرلاین «امارات» برای مسافر صادر می‌گردد. اعتبار این ویزا از زمان صدور ۳۰ روز می‌باشد و قابل تمدید نخواهد بود.
ویزای ۹۶ ساعته: با دریافت این ویزا می‌توان ۹۶ ساعت (یا ۴ روز) در خاک امارات اقامت داشت. مدت زمان صدور این ویزا نسبت به سایر ویزاهای توریستی طولانی‌تر بوده و بین ۴ تا ۷ روز زمان می‌برد. این نوع ویزا فقط به صورت سینگل ارائه می‌گردد. لازم به ذکز است که اعتبار این ویزا از زمان صدور ۳۰ روز می‌باشد و قابل تمدید نخواهد بود.
ویزای ۱۴ روزه: مدت اعتبار این ویزا ۵۸ روز و اقامت آن ۱۴ روز می‌باشد. به این معنا که از زمان صدور ویزا، مسافر می تواند طی ۵۸ روز به خاک امارات ورود کرده و از آن تاریخ ۱۴ روز اقامت داشته باشد. این ویزا نیز تنها به صورت سینگل صادر می‌شود و با صرف هزینه داخل کشور امارات قابل تمدید به حداقل یک ماه دیگر خواهد بود.
ویزای ۳۰ روزه (سینگل): اعتبار این نوع ویزا نیز ۵۸ روز بوده و متقاضی با ورود به امارات طی این بازه زمانی، ۳۰ روز به صورت پیوسته می‌تواند در این کشور حضور داشته باشد. این نوع ویزا با پرداخت هزینه در خاک کشور امارات قابل تمدید می‌باشد.
ویزای ۳۰ روزه (مولتی): با این نوع ویزا طی ۵۸ روز اعتبار آن، می‌توان بیش از یک بار به خاک امارات وارد شد. البته مجموع مدت اقامت فرد طی هر چند بار ورودش نباید بیش از ۳۰ روز شود. با صرف هزینه، این ویزا را می‌توان به مدت حداقل یک ماه دیگر در خاک امارات تمدید نمود.
ویزای ۹۰ روزه (سینگل): ویزای سه‌ماهه یا ۹۰ روزه امارات که به صورت یک‌بار ورود صادر می‌گردد به مسافر اجازه می‌دهد طی بازه زمانی ۳ ماهه ۹۰ روز به صورت پیوسته در خاک امارات اقامت داشته باشد. یعنی مدت اعتبار و اقامت این نوع ویزای توریستی دبی یکسان است. با پرداخت هزینه و در داخل کشور امارات می‌توان این ویزا را تمدید نمود.
ویزای ۹۰ روزه (مولتی): تفاوت این ویزا با ویزای سینگل ۹۰ روزه این است که فرد دارای ویزا می‌تواند طی چند بار ورود در بازه زمانی ۳ ماهه در مجموع ۹۰ روز را در کشور امارات حضور داشته باشد. در صورت تمایل، این نوع ویزا را نیز می‌توان با صرف هزینه تمدید کرد.
در حال حاضر ویزای یکساله دبی جزو ویزاهای توریستی برای شهروندان ایرانی نمی‌باشد. اما دولت امارات طی اظهارنظری که شرایط آن اعلام خواهد شد ویزای مولتی دبی که ۵ ساله است را در برنامه ویزاهای صادره خود قرار داده است.

مراحل دریافت ویزای دبی:
برای اخذ ویزای توریستی دبی، در حال حاضر تمامی مراحل آنلاین می‌باشد.
متقاضی باید اسکن واضح مدارک مورد نیاز را به کارگزاران معتمد خود به صورت آنلاین یا حضوری تحویل داده تا آنها با بررسی مدارک تأییدیه آن را به اطلاع متقاضی برسانند و بعد هزینه اخذ ویزا را از مسافر دریافت نمایند. سپس، کارگزار با آپلود مدارک و تکمیل فرم مربوطه درخواست خود را به اداره مهاجرت امارات اعلام می‌نماید.
در نهایت پس از بررسی آفیسر اداره مهاجرت و در مدت کوتاهی جواب ویزا در پنل اختصاصی کارگزار قرار داده خواهد شد. درصورت رد درخواست ویزای توریستی دبی نیز، پاسخ در همان پنل اعلام خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دبی:
برای اخذ ویزای توریستی دبی مدارک ذیل مورد نیاز می‌باشد:
اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی (مدت اعتبار پاسپورت باید بیش از ۷ ماه باشد.)
اسکن صفحه اول شناسنامه متقاضی
اسکن کارت ملی متقاضی
عکس متقاضی با پس‌زمینه سفید
توجه داشته باشید اداره مهاجرت امارات، درصورت نیاز می‌تواند هرکدام از مدارک فوق را مجدداً با کیفیت مورد نیاز خود درخواست نماید.

ویزای ترانزیت دبی:
ویزای ترانزیت به مجوزی گفته می‌شود که به مسافر اجازه می‌دهد برای مدت کوتاهی بین طول سفر خود در فرودگاه یک کشور اقامت داشته باشد.
ویزای ترانزیت دبی به دو صورت ۴۸ ساعته و ۹۶ ساعته صادر می‌گردد. لازم به ذکر است که این ویزا تنها در صورتی به مسافر داده می‌شود که پروازش را با ایرلاین «امارات» انجام دهد.
ویزای ۴۸ ساعته بدون هزینه بوده و اخذ آن تنها از طریق ایرلاین «امارات» انجام‌پذیر است. این ویزا قابل تمدید نبوده و اعتبار آن از زمان ورود به فرودگاه‌های کشور امارات آغاز می‌گردد.

ویزای ۹۶ ساعته اما ۵۰ درهم هزینه خواهد داشت. این ویزا نیز فقط مستقیماً از سوی ایرلاین «امارات» صادر گردیده و قابل تمدید نخواهد بود. اعتبار ویزای ترانزیت ۹۶ ساعته از ورود به خاک امارات محاسبه خواهد شد.

ویزای کار و تجارت دبی:
این ویزا بخشی از خدمات ویزای طلایی امارات می‌باشد که توسط آن افراد خارجی می‌توانند ویزای بلندمدت برای خود و خانواده خود اخذ نمایند.
متخصصان هر کشور با تجربه شغلی مفید و کافی در کارآفرینی شرایط درخواست این ویزا را خواهند داشت. یک کارآفرین واجد شرایط کسی است که قادر است کسب‌وکار مربوط به تخصص خود را تأسیس نموده و تمایل دارد آن را در کشور امارات ادامه دهد.
برای دریافت ویزای کار و تجارت دبی می‌بایست:
مدارک لازم برای اثبات اینکه یک کارآفرین موفق هستید را دارا باشید؛
صاحب اکثریت سهام یک استارت‌آپ بوده یا مدیریت بخش مهمی از آن را برعهده داشته باشید؛
تمایل داشته باشید به کشور امارات نقل‌مکان کرده و در یکی از مناطق این کشور کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید؛
دارای یک ایده یا طرح تجارتی باشید که آن را در امارات به واقعیت تبدیل کنید.
در ضمن، متقاضیان در نهایت باید شرایط مورد نیاز اداره مهاجرت امارات را که شامل سابقه امنیتی و بررسی سلامت است را فراهم آورند.
در صورتی که متقاضی شرایط فوق را اثبات کند، اداره مهاجرت امارات پس از بررسی‌های لازم برای وی دعوتنامه‌ای ارسال نموده تا متقاضی در سایت این اداره باقی مراحل را تکمیل نماید.
در صورت موافقت با شرایط توسط دولت امارات، برای افرادی که خارج از این کشور اقامت دارند ویزای ۶ ماهه صادر خواهد شد. این ویزا موقتی بوده و متقاضی باید با ورود به کشور امارات و پیش از زمان انقضای ویزا، آن را تبدیل به اقامت موقت نماید.
لازم به ذکر است که این ویزا چندبار ورود (مالتیپل) بوده و اعتبارش ۶ ماه بیشتر نمی‌باشد.
در صورت رد درخواست ویزای کار و تجارت دبی، متقاضی پس از ۹۰ روز می‌تواند درخواست مجدد نماید.

دلایل ریجکت شدن ویزای دبی:
درخواست ویزای دبی آنلاین است و نیاز به حضور فیزیکی فرد متقاضی نیست. کافی است مدارک را به کارگزار تحویل داده و منتظر نتیجه نهایی که اخذ ویزا یا رد درخواست ویزای شماست، باشید.
اداره مهاجرت امارات نیز مانند کشورهای دیگر دلایل خاصی را برای ریجکت کردن درخواست متقاضیان دارد که در اینجا به مهمترین دلایل رایج رد شدن درخواست ویزای دبی اشاره خواهیم کرد:
اگر شخص درخواست‌کننده ویزا، اقامت کشور امارات را در گذشته دارا بوده و بدون هماهنگی با مسئولان خاک کشور را ترک کرده باشد برای آن که درخواستش مورد قبول واقع شود باید به قسمت مهاجرت امارات رفته و دلایل ترک کشور را برای آنها ارائه کند.
اگر شخص درخواست‌کننده ویزا دارای سوابقی که دال بر مجرم بودن، تقلب، کلاهبرداری یا داشتن دوران محکومیت در خاک امارات باشد، درخواست ویزای او ریجکت خواهد شد.
اگر در گذشته شخص متقاضی ویزای توریستی امارات را دریافت کرده و در مدت تعیین زمان شده به آن کشور سفر نکرده باشد، باید به آژانس یا کارگزار اطلاع دهد تا مدارک قبلی از پرونده اش پاک شود. زیرا احتمال رد شدن درخواست بعدی شخص متقاضی بسیار بالا است.
اگر متقاضی ویزای دبی موفق به دریافت ویزای کار شده ولی در مدت زمان مقرر وارد خاک این کشور نشده باشد، باید به آژانس هواپیمایی یا کارگزار اطلاع داده تا مدارک قبلی در اداره مهاجرت امارات پاک شود، زیرا احتمال ریجکت شدن درخواست بعدی او بسیار زیاد است.
اگر در مدارک شخص درخواست‌کننده خط‌خوردگی در نام، شماره پاسپورت یا کدها وجود داشته باشد درخواست او رد خواهد شد.
اگر عکس شخص متقاضی واضح نباشد سیستم آنلاین سفارت آن عکس را نخواهد پذیرفت و موجب ریجکت شدن شخص متقاضی خواهد شد.
در صورت داشتن ویزای معتبر و اقدام مجدد برای ویزا در همان بازه زمانی، درخواست متقاضی رد خواهد شد.
مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی برای ارائه به اداره مهاجرت دبی ضروری بوده و در صورت عدم ارسال آنها شانس رد شدن درخواست افزایش خواهد یافت.
افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال در صورتی که به تنهایی اقدام به درخواست ویزای توریستی دبی نمایند، به احتمال زیاد ریجکت خواهند شد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی دبی:
ویزای توریستی دبی معمولاً به دو صورت عادی و فوری صادر می‌گردد. در حال حاضر این ویزا به نام ویزای آنلاین دبی شناخته شده و اکثر کارگزاران در دبی در اسرع وقت ویزای توریستی دبی را برای مرکز طرف قرارداد خود آماده و ارسال می‌کنند.
به طور تقریبی زمان صدور ویزای آنلاین دبی در حال حاضر با کاگزاران مطمئن ۲۴ تا ۴۸ ساعت بوده (به غیر از ویزای ۹۶ ساعته)، و در مواردی با قیمت کمتر و کارگزاران عادی به ۳ تا ۷ روز نیز می‌رسد.

مدت زمان اخذ ویزای دبی با مراجعه حضوری:
با فرآیند کنونی اخذ ویزای توریستی دبی، نیازی به مراجعه حضوری فرد برای دادن مدارک یا مصاحبه نمی‌باشد. بنابراین، مدت زمان اخذ ویزا ارتباطی به مراجعه حضوری فرد یا افراد نخواهد داشت.
می‌توان با ارسال مدارک به صورت اسکن‌شده و آنلاین به آژانس مربوطه مراحل مورد نظر را انجام داد. آژانس نیز مدارک را به همین صورت به کارگزار و اداره مهاجرت ارسال خواهد نمود.

نکات لازم جهت اخذ ویزای دبی:
در صورت رد درخواست ویزای دبی، هیچ هزینه‌ای به متقاضی عودت داده نخواهد شد.
اداره مهاجرت امارات و کارگزار هیچ‌گونه وظیفه‌ای در قبال اعلام دلیل ریجکت به متقاضی ویزای دبی نخواهند داشت.
با اخذ ویزای دبی، مسافر می‌تواند به هر کدام از شهرهای کشور امارات (مانند ابوظبی یا شارجه) وارد و از آنها خارج شود.
هزینه ویزای توریستی دبی به صورت درهم به مسافر اعلام شده و معادل آن به ریال از وی پیش ازثبت درخواست اخذ می‌گردد.
در صورت عدم بازگشت مسافر در زمان مقرر ذکر شده داخل برگه ویزا، پلیس امارات حق قانونی برای دادگاهی شدن وی را داراست.
ویزای توریستی دبی به صورت یک برگه الکترونیک همراه با بارکد اختصاصی صادر شده که تمامی مشخصات مسافر دقیقاً در آن ذکر گردیده است. بدیهی است که مسافر پیش از رفتن به فرودگاه باید تمامی مشخصات را بررسی کند، زیرا در صورت مغایرت اطلاعات ویزا با پاسپورت، پلیس فرئدگاه اجازه پرواز را به وی نخواهد داد.

بررسی اعتبار ویزای دبی:
برای بررسی اعتبار ویزای امارات متحده با ورود به وب سایت AMER می توانید از وضعیت ویزا، صدور، انقضا و اعتبار ویزای خود مطلع شوید.

مشاوره دریافت ویزای دبی:
دفتر خدمات گردشگری نیلا گشت با دارا بودن یکی از مطمئن‌ترین و باسابقه‌ترین کارگزاران اخذ ویزای دبی در کشور امارات، در کوتاه‌ترین زمان برای متقاضیان اقدام به دریافت ویزای توریستی دبی خواهد کرد.
در حال حاضر، زمان اخذ ویزای توریستی از طرف کارشناسان ما ۴۸ ساعت بیشتر نخواهد بود تا مسافر با خیال آسوده به برنامه‌ریزی سفر خود بپردازد.
شما می توانید در خواست خود را بصورت آنلاین در سایت ویزا۲۴ ثبت و یا با کارشناسان ما بصورت تلفنی هماهنگ کنید.
تماس تهران ۱۷۶۵
دفتر تهران ۰۲۱-۲۲۰۱۲۵۸۶
تماس مستقیم واتساپ:۰۹۱۲۰۰۴۵۲۵۵
VISA@NILAGASHT.COM

ویزای توریستی 14 روزه عادی

ویزای توریستی ۱۴ روزه عادی: مدت اعتبار این ویزا ۵۸ روز و اقامت آن ۱۴ روز می‌باشد. به این معنا که از زمان صدور ویزا، مسافر می تواند طی ۵۸ روز به خاک امارات ورود کرده و از آن تاریخ ۱۴ روز اقامت داشته باشد. این ویزا نیز تنها به صورت سینگل صادر می‌شود و با صرف هزینه داخل کشور امارات قابل تمدید به حداقل یک ماه دیگر خواهد بود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا:
برای اخذ ویزای توریستی دبی مدارک ذیل مورد نیاز می‌باشد:
اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی (مدت اعتبار پاسپورت باید بیش از ۷ ماه باشد.)
اسکن صفحه اول شناسنامه متقاضی
اسکن کارت ملی متقاضی
عکس متقاضی با پس‌زمینه سفید
توجه داشته باشید اداره مهاجرت امارات، درصورت نیاز می‌تواند هرکدام از مدارک فوق را مجدداً با کیفیت مورد نیاز خود درخواست نماید.

ویزای توریستی 14 روزه فوری

ویزای توریستی ۱۴ روزه فوری: مدت اعتبار این ویزا ۵۸ روز و اقامت آن ۱۴ روز می‌باشد. به این معنا که از زمان صدور ویزا، مسافر می تواند طی ۵۸ روز به خاک امارات ورود کرده و از آن تاریخ ۱۴ روز اقامت داشته باشد. این ویزا نیز تنها به صورت سینگل صادر می‌شود و با صرف هزینه داخل کشور امارات قابل تمدید به حداقل یک ماه دیگر خواهد بود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا:
برای اخذ ویزای توریستی دبی مدارک ذیل مورد نیاز می‌باشد:
اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی (مدت اعتبار پاسپورت باید بیش از ۷ ماه باشد.)
اسکن صفحه اول شناسنامه متقاضی
اسکن کارت ملی متقاضی
عکس متقاضی با پس‌زمینه سفید
توجه داشته باشید اداره مهاجرت امارات، درصورت نیاز می‌تواند هرکدام از مدارک فوق را مجدداً با کیفیت مورد نیاز خود درخواست نماید.
تماس واتساپ